holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

3 cups 6oz + 2 cups 9oz
If a rock layer in mexico and a rock layer in australia contain the same index fossil what do you know about the absolute ages of the layers in both places? exp
It is estimated that the average principal owed for student loans in 2014 was $28,950 per student.† If market rates go up and the interest rate for student loan
Which question is not answered in the first paragraph of Governor Ryan's press release? "Governor George H. Ryan has proclaimed Saturday, October 28, as the 10t
What does a growing GDP per capital indicate about a country
Draw one product that you would expect from the reaction of 1 mol of 1,3-butadiene and 1 mol of h2o, cat. h2so4?
Find the measure of ∠FDE. Assume △DEF ≅ △GHJ.
which type of mutation stops the translation of the mRNA
A dermatology patient is treated with ultraviolet light having a wavelength of 375 nm. What is the wavelength expressed in centimeter?
write and equation for line A and line B