vickymex vickymex
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

solve the inequality

solve the inequality class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-03-2018
the answer is
x > 16/7
The > has a line under
Answer Link

Otras preguntas

which unit rate is the lowest price per ounce?choice a: 30 ounces of chocolate chips for $2.49choice b: 40 ounces of chocolate chips for $3.32 choice a choice b
Establishing a minimum alcohol drinking age would be an example of __________. A. . . an individual treatment program . . B. . . a group treatment program . .
Two quantities are related, as shown in the table below: x y 2 3 4 4 6 5 8 6 Which equation best represents the relationship? (4 points) y = x + 2 y = x + 1 y
A record of one's activities during a 24 hour period is a
If Joseph Stalin had set lower production quotas for his first Five-Year Plan, he would have. . won more public support for his command economy.. achieved bet
Write complete ionic equation to show the reaction of aqueous lead(II) nitrate with aqueous potassium sulfate to form solid lead(II) sulfate and aqueous potassi
Many schools have a dietician on staff. True of False
How did the renaissance contribute to the scientific revolution?
How significant were President Reagan's policies in ending the Cold War?
what number is 10 times bigger than 0.92