cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

Eight times the sum of a number and six
How do you put y=x2(x-2)(x+4)(x+3) in standard form?
According to Confucianism, what is the government’s most important role in society? A. to control citizens by limiting their rights B. to conquer territory by f
Jeannie is planning dinner and a movie with her partner The movie they will see starts at 730 pm and they need at least an hour and a half to eat dinner. what i
the sum of two numbers is 40. if L is the larger number, express the product of the two numbers in terms of Lplease show work​
which statment about tobacco is true
in what ways did the expanding railroad industry affect other industries in the late 19th century? how did it affect other aspects of american life?
HELP!! HARDEST QUESTION EVER WILL MARK BRAINLIEST!
what is sex ratio? what is its use
W hich value of x is in the solution set of the following inequality-x + 8 > 641512​