aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Who invaded from Holland in 1588?
Evaluate i^i. Is this real, imaginary or neither?
Solve the following equation. Then place the correct number in the box provided. x/8=.42
what are 6 ways energy is used in dance​
Prove that the vector product (also called the cross product) of vectors in 3 dimensional space, does not satisfy an associative law for multiplication. (Hint:
What are three requirements or qualifications for a person to be eligible for the position of U.S. president? The person must be at least 45 years of age. The
help?What is the value of s? ____ units
Polar or Nonglar? SO_3 SO_2
9. A change in color when two solutions are mixed together is a clue that a __has taken place. A.chemical change B.physical change C.temperature change D.change
Which of the following is an example of something you can do to help the environment? A. Buy in single-serving sizes, which uses less packaging than bulk items