Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Pizza Planet is running a special: 3 pizzas for $16.50 what is the unit rate for one pizza? (explain)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2016
well  just do 16.50 divided by 3 to get the unit price o each pizza

(gets calculator)

which is 5.5 which mutiplyed by 3 will = 16.50
﴾͡๏̯͡๏﴿ O'RLY?

Answer Link
shellie48moore shellie48moore
  • 16-04-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Divide 3 ÷16.50 =0.182

Answer Link

Otras preguntas

Who used lassos, lariats, steel spurs, and saddles?
Anyone know the answer to this problem (find the values of x and y)
is a pill bug decomposer consumer or a producer??
PLEASEEEEEEEEEEEEEEE HELPPPP ME WILL GIVE BRAINLIEST!!!
At its core, Islam is what we call a Muslims believe that God sent Muhammad as the because
question in pic plz help
Mr. Addis drove 136 miles on 8 gallons if gas. What is the unit rate?
PLEASE HELP ME ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
. Do earthquakes and Tsunamis randomly occur on Earth? why or why not? ​
A building has 816 feet tall and it has 102 floors, each floor is the same height. How tall is each floor?