AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
The area of a rectangle is (x4 + 4x3 + 3x2 – 4x – 4), and the length of the rectangle is (x3 + 5x2 + 8x + 4). If area = length × width, what is the width of the
The exquisite old painting hanging slightly crooked over the mantelpiece commanded our attention.Which part of the sentence is a prepositional phrase?
Which best decribes the Cold War? A) A lessening of tensions between U.S. and Soviet Union begun to insure a lasting peace between superpowers. B) Any struggl
IM GIVING 25 POINTS AND 5 STAR RATING AND THANKS TO WHOEVER AN ANSWER IS LESS THAN 20 MINUTES PLEASE HELP!!!!!! Sickle cell anemia is known to run in a family.
Compare and contrast the mental illness of the narrator and her uncle in “A Servant to Servants.” How does mental illness relate to the themes of the poem? Cite
How is g(x) = (x - 1)^2 related to the graph of f(x) = x^2
You are a governor. A bill that recently passed the state senate is on your desk, and you don't like it. Explain what you can do in each of the following three
revise this sentence with 3 specific points. If you visit my hometown,you will realize that it has a lot to offer
What term does montagu use to describe Latin and Greek? What might she mean by this meaning?
Please help me with this....